Chovatelská stanice

Chovatelská stanice - Tawy -

Vytisknout


Vítejte na stránkách chovatelaské stanice československých vlčáků - Tawy -

Chovatelskou stanici se nám podařilo založit 06.09.2010 s názvem TAWY. 

Chtěli jsme nějaké krátké jméno, které by se dobře pamatovalo. A co vlastně Tawy znamená? Název je z egypštiny  

Tento poslední název (v české literatuře je možné se také setkat s jeho přepisem Tauej) vychází z tradice, podle níž byl Egypt dělen na Horní království a Dolní království, kvůli čemuž byl Egypt označován jako „Dvě Země“.

Podle této tradice byl Egypt kdysi rozdělen na dvě samostatná království, až jeden panovník, který je v Egyptských legendách znám pod jménem Meni či v pořečtěné podobě Menés, Egypt sjednotil a vytvořil z něj jednotnou říši. Rozdělení na Horní a Dolní království však prolíná celé egyptské dějiny a i královská koruna byla kombinací bílé hornoegyptské a červené dolnoegyptské. Historicky však bylo zatím prokázáno samostatné a jednotné státní zřízení jen v Horním egyptě.

 Tawy EGYPT

 

                                                         hieroglyphický zápis "Tawy"

 

 

Náš svět je také rozdělen - na svět lidí a svět psů - ale pro nás je vším svět psů - naším cílem je ukázat lidem, že svět pejsků se dá sjednotit s jejich světem a pak najednou zjistíte, že bez psa už nemůžete žít :-)

Protože je poslední dobou hodně československých vlčáků bez domova - většinou z důvodů, že spolu neuměli majitelé a pejsek žít - rozhodli jsme se těmto pejskům poskytovat azyl a dát jim novou šanci na šťastný život. Více v sekci záchranná stanice. 

 

Chováme československé vlčáky - je to úžasné plemeno, do kterého jsme se zamilovali. Naši šedivci jsou pro nás vším. Našim cílem v chovu jsou zdraví, povahově vyrovnaní psi s pěkným exteriérem. Není většího štěstí, než vydařený vrh jak po zdravotní stránce, tak úspěšný na výstavách, v chovu, ale i při výcviku. V neposlední řadě výborný rodinný přítel. Chceme pro naše štěnda jen to nejlepší a proto si nové majitele budeme pečlivě vybírat. 

 

b_600_0_16777215_00_images_stories_food_chov_600.jpg

 

Tuesday the 7th. Custom text here